Valdis Dombrovskis: “Gaidīsim atpakaļ LV”

Autors: Māris Biezaitis

 

LR Ministru prezidents Valdis Dombrovskis sveic jaunos UWC studentus!

Pēc ikgadējā konkursa šī gada sākumā trīs izcili Latvijas jaunieši jau tuvākajās nedēļās dosies pārstāvēt Latviju United World Colleges Norvēģijā, Itālijā un Honkongā. Šo ceturtdien, 18. augustā, LR Ministru Kabineta Premjeru zālē Premjerministra, izglītības ministra un vēstnieku klātbūtnē tika pasniegti apbalvojuma raksti Beātei Ančevskai no Druvas vidusskolas, Undīnei Markus no Rīgas Franču liceja un Viktorijai Deksnei no Rēzeknes Katoļu vidusskolas.

Premjers informēti runāja īsumā par UWC kustību, pieminēja labo pieredzi pašam savulaik mācoties ārvalstīs un piebilda, ka Latvija gaidīs atpakaļ jaunos talantus.

Klātesošie saņēma arī jauku video sveicienu no Anastasijas Kārkliņas (Li Po Chun 2011), kura pašreiz strādā kādā ar veselības jomu saistītā projektā Ugandā.

Pēc nelielas runas par UWC kustību, kurā uzsvēru, ka tieši iedvesma veidot labāku pasauli ir lielākais, ko mēs iegūstam no UWC, vārds tika dots Artūram Sņegovičam, kas šogad veiksmīgi pirmo gadu vadījis UWC konkursu.

Artūrs klātesošajiem stāstīja par mūsu jaunāko studentu degsmi, pēc kā viņām tika pasniegts stipendijas apbalvojuma raksts, kuru parakstījuši UWC Latvijas organizācijas pārstāvji, kā arī LR Premjers Valdis Dombrovskis. Dombrovska kungs arī pasniedza katrai individuāli grāmatu par piemiņu, un vēstnieki pasniedza ziedu pušķi piebilstot arī pāris viedus vārdus.

Īpašs sveiciens tika arī Undīnei no Izglītības ministra Roberta Broka, kas mācījies savulaik tai pašā Franču Licējā, kur Undīne!

Jaunajiem studentiem, kā arī viņu vecākiem bija arī neatsverami tie vārdi, ar kuriem uzrunāja UWC studentu vecāki Ruta Sīle un Marina Kārkliņa stāstot īsumā par UWC pieredzi no vecāku viedokļa.

Vēlos izteikt lielu pateicību Ministru prezidenta birojam par atbalstu šajā pasākumā, kā arī visiem UWC cilvēkiem, kuri organizēja šo pasākumu – it īpaši Raimondam Bricim un Sabīnei Sīlei!

 

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s