2012. gada UWC stipendiju pasniegšanas ceremonija LR Ārlietu ministrijā

Autors: Laima Ruduša

 Foto no LR Ārlietu ministrijas foto arhīva

Pases pārbaude, vārda salīdzināšana pret atļauto personu sarakstu, magnētiskās kartes izsniegšana; šī ciešā parbaude šķietami atgādina braucienus uz ārzemēm, nevis ieiešanu stipendiju pasniegšanas ceremonijā. Bet šīs procedūras nāk ar teritoriju, jo mūsu ašie UWC Latvijas Organizācijas rūķīši ir kārtīgi pastrādājuši – šī gada stipendiju pasniegšanas ceremoniju jau ne pirmo reizi noorganizējot Ārlietu Ministrijā.

Uzvalki, ziedi, vēstniecību un ārlietu ministrijas pārstāvji un protams – mūsu jaunie stipendiju saņēmēji Emīls Sietiņš, kurš uzsāks studijas Red Cross UWC Norvēģijā un Santa Kizikova – UWC Adriatic Itālijā.

Svinīgajās uzrunās un to ašajos tulkojumos itāļu un angļu valodās, apsveikumus mūsu izcilajiem stipendiātiem izteica UWC absolventi un studenti, ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs, kā arī vēstniecības pārstāvji. Jaunos studentus slavēja, un ar stāstiem sagatavoja – “Jūs esat gudrākie no gudrākajiem, bet drīz būsiet starp vienlīdzīgiem”, “šie divi gadi jums pasauli krietni samazinās”, “brauciet tālu, mācaties cītīgi”, piekodināja, lai vienmēr atceras no kurienes nāk un protams, lai brauc arī atpakaļ mājās. Emīls un Santa sēdēja starp savām ģimenēm un draugiem, un ar šķietami neiespējamajiem solījumiem un atkārtotām uzslavām abu smaidi kļuva platāki un platāki. Kad šķita, ka tūlīt jau būs informācijas pārdozēšana, oficialās personas piecēlās, diplomi un dāvanas pārceļoja kopā ar rokas paspiešanu, un klik-KLIK – visi tika sarindoti oficiālajām bildēm.

Iepriekšējos gados stipendiju pasniegšanas ceremonijas ir bijušas daudzas un dažādas. Pirms 7 gadiem, kad pati gatavojos ceļam uz UWC, ceremonijas nebija, bet citus gadus tās ir notikušas gan svaigā gaisā, gan Globuss Grāmatnīcā, gan ar oficiālām valsts personām, gan neformālākā gaisotnē ar UWC studentu vecāku klāstītiem humora stāstiem. Šogad oficiālā un svinīgā versija bija skaista un kodolīga, bet pati skaistākā daļa, pēc manām domām, bija pēc-ceremonijas pulcēšanās ministrijas lielajā iekštelpā. Iepazīšanās un sarunas starp absolventiem, studentiem, un vecākiem turpinājās ilgi pēc ceremonijas beigām. Pēc gada Emīls un Santa būs tie, kas celsies kājās un dalīsies bagātajā pieredzē jaunajiem UWC stipendijas saņēmējiem, bet pagaidām mēs vēl tiem mājam atvadas un vēlam milzīgu veiksmi.

Foto no LR Ārlietu ministrijas foto arhīva

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s