UWC Short Course ‘Living Together’ Istanbul, Turkey 2013

UWC Short Course ‘Living Together’ Istanbul, Turkey 2013

No 2. līdz 17. augustam piedalījos UWC organizētajā Short Course Stambulā, kas sapulcēja 52 jauniešus vecumā no 16-18 gadiem, no Eiropas un Tuvajiem Austrumiem, un Ziemeļāfrikas (MENAS) reģioniem. Projekta mērķis bija izveidot dialogu starp reģioniem un mudinātu  mūs – dalībniekus  kļūt par aktīviem sabiedrības locekļiem.

1 

Diezgan grūti ir aprakstīt šīs divas, it kā īsās nedēļas, jo visu šajā laikā piedzīvoto nevar tik vienkārši attēlot uz pāris baltām lappusēm.

Es, kura nekad nav lidojusi ar lidmašīnu, nekad nav dzīvojusi starp dažādu tautību, reliģiju cilvēkiem, tiku ierauta neaizmirstamā piedzīvojumā!

Visu laiku kamēr biju Turcijā, dzīvoju  Marmaras izglītības ciematiņā, kas ir lielākā studentu pilsētiņa Turcijā. Lai tiktu no mūsu studentu pilsētiņas līdz Stambulai, bija jāmēro tāls ceļš ar autobusu, tad metro un tad ar kuģīti. Pirmās dienas, protams, bija salīdzinoši grūtas, visapkārt viss angliski, nav neviena latvieša, nav kur sprukt!  Sapratu, ka viss būs pašas rokās! Iejusties palīdzēja citi dalībnieki, jo sapratu, ka viņi ir tādā pašā situācijā kā es, un ar lielāko daļu jau no paša sākumā kļuvām ļoti labi draugi.

Draugi ir pats lielākais ieguvums kursa laikā, jo  ar viņiem es gāju cauri šim ideālajam piedzīvojumam, caur dialogiem mēs kopā dalījāmies pieredzē ar informāciju ko zinām, par globālām problēmām un to risinājumiem . Īpaši spilgti atmiņā man ir palikuši mirkļi kopā ar draugiem, kad vakaros kopā smējāmies par dažādiem jokiem no mūsu valstīm, ikdienas vakara sarunas par dienā piedzīvoto, brīvā laika izmantošana kopā dodoties peldēties, spēlējot basketbolu, dejojot un dziedot.

32

Divas nedēļas nebija tikai izklaide un Turcijas svelmes baudīšana, katra diena bija sadalīta blokos ar noteiktu tēmu par ko diskutēt (sieviešu tiesības, izglītība, LGBT, migrācija, politika, sabiedrība).

Diskutējot, piedaloties koordinatoru lekcijās un prezentācijās par multikulturālismu, sieviešu tiesībām, imigrantiem, LGBT, dzimumu vienlīdzību u.c. un  veidojot savas prezentācijas esmu uzzinājusi vairāk par dažādu valstu tiesībām, likumiem, par ļoti dažādajām izglītības sistēmām un valstu savstarpējām attiecībām. Grupu darbs un diskusijas mani iedrošināja tāpēc tagad esmu kļuvusi daudz drošāka un varu brīvi izteikt savu viedokli.

4

Divu nedēļu laikā mums bija jāstrādā pie individuālā projekts, kura mērķis bija veidot mūs sociāli un politiski  aktīvus arī savā valstī, pēc kursa beigšanas. Katru dienu ar koordinatoriem strādājām, lai projekti būtu realizējami, beigu beigās visiem nācās prezentēt savus projektus.

Sava projekta saistību jau zināju aizbraucot uz Turciju, es vēlējos veidot savu projektu saistībā ar mākslu. Sākoties lekcijām veikli apvienoju mākslu ar politiku. Grūtību projekta laikā nebija, jo visā mums palīdzēja koordinatori. Protams, bija bail prezentēt un apjaust, ka kādam projekts nepatiks, bet kad pienāca prezentēšanas brīdis viss loģiski salikās kopā un ar atzinību un lepnumu  noprezentēju savu projektu.

5

Otrs no projektiem bija Sabiedrības projekts, Bijām sadalīti 3 grupās (Womens’ Rights and Liberation, Social Diversity and Inclusion, Digital and Street-based Activism).Trīs dienas mēs devāmies uz Stambulu, kur  apmeklējām LGBT grupu, skolu sabiedrībā nepieņemtiem bērniem, un minoritāšu centru „Helsinki” asociāciju. Lekcijās uzzināju daudz par skarbo attieksmi pret dažādām minoritātēm Stambulā un visā Turcijā.  “Helsinki” minoritāšu asociācijā mums stāstīja par Kurdu minoritāti Stambulā. Runājām arī par migrāciju, bēgļu situāciju un sabiedrības attieksmi pret to.

6

Šīs vienreizējā iespēja pavadīt 2 nedēļas Turcijā ļāva man paskatīties uz pasauli no cita skatu punkta, jo ikdienas dzīvē mēs nemaz neinteresējamies par problēmām, kas ir mums visapkārt, bet tieši šī kursa laikā mēs meklējām risinājumus globālām problēmām, kā bads, bēgļi, nabadzība, kas mainīja manus  uzskatus. Kursa laikā mēs lauzām stereotipus, pie kuriem cilvēce ir tik ļoti pieķērusies, tas bija ļoti iedvesmojoši, jo atklājās, ka liela daļa stereotipu nemaz nav patiesi.

Sandija Krēsliņa

7

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s