UWC no studentes un pasniedzējas skatu punkta

/Elgita Eglīte, UWC USA 2003-2005, pašlaik pasniedz Veselības zinātni un vada pārgājienus UWC USA un vada projektus UWC Robert Bosch/

UWC USA Pirmo reizi saskaroties ar UWC vārdu, mans pasaules redzējums bija kā melnbalta bilde. Starp saviem pelēkajiem toņiem biju atradusi pāris iecienītas perspektīvas un šad tad pat elpu aizraujošus piedzīvojumus. Dzīve ritēja un viss šķita daudz maz normāli. Pēc UWC sabiedrības iepazīšanas, zinu, ka šī patiesi īpašā vide deva man paletes daudzkrāsainību, kuru izmantoju ik dienu, lai papildinātu vienkrāsainus un ierastus skatījumus. Pateicoties UWC redzējumam, esmu iemācījusies saskaroties ar svešo pieņemt dažādo. UWC mani iedvesmo rast pacietību un līdzjūtību lai saprastu šķietami savādo cilvēku viedokļus, un objektīvi nevis subjektīvi meklēt kompromisus situācijās, kurās tie liekas neiespējami.

Strādāt par pedagogu UWC ir iedvesmojoši. UWC kustība katrā no 15 skolām nodrošina Starptautiskā bakalaurāta programmu aptuveni 200 studentiem, kuri parasti pārstāv vairāk kā 70 valstis. Brīvprātīgas vietējās atlases komisijas katrā valstī uzmanīgi izvēlas pretendentus, pamatojoties uz akadēmiskajiem un ārpusskolas nopelniem, kā arī uz potenciālu spēt palīdzēt sabiedrībai pēc divu gadu ilgām studijām. Mācības notiek angļu valodā, tomēr lielākai daļai studentu tā nav dzimtā valoda. Līdz ar to katrā skolā ir liela sarunu veidu un kultūras daudzveidība, augsts intelektuālais līmenis, kā arī liels spars ilgtspējīgu risinājumu meklēšanai, kas rada unikālu izaugsmes vidi gan skolēniem, gan skolotājiem. Ar saviem skolēniem apmainamies pieredzē un zināšanās gan stundu laikā, gan ārpusstundu nodarbībās.

Diezgan grūti izklāstīt vienā rakstā, cik ļoti un kapēc UWC kustība ir īpaša. Ceru, ka absolventes pārdomas, kas seko, papildinās manu īso ieskatu UWC un studentu sajūtās absolvējot kādu no skolām: “Nokrāso mani pelēku, lai es varētu palikt šeit uz visiem laikiem. Pacel mani tuvāk debesīm, ļaujot manām rokām un kājām viegli izplūst un sajaukties ar šo apkārtni un kļūt par šo vidi. Es piedalījos šīs vides radīšanā, līdzīgi kā šo vietu [iepējams] palīdzēsi izveidot arī Tu…”

UWC USA winter

Gandrīz katrs UWC absolvents atskatoties uz divu gadu studijām piekrīt, ka UWC ir vieta, kur ikviens var būt tieši tāds, kāds viņš ir un tajā pašā laikā būt par to, kas viņš vēlas kļūt. Manuprāt, ja katram cilvēkam uz Zemes būtu iespēja pavadīt divus gadus kādā no UWC skolām, nākamās paaudzes mācītos par bruņotu konfliktu risināšanu tikai no vēstures grāmatām.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s