Vasaras Nometnes Atmiņas

UWC pieredze sastāv ne tikai no 2 gadu programmām koledžās, bet arī no vasaras nometnēm. Tās ļauj izbaudīt UWC gaisotni un izrunāt pasaules problēmas ar jauniešiem no citām valstīm, neuztraucoties par akadēmisko slodzi. Šovasar arī divām jaunietēm no Latvijas bija iespēja piedalīties UWC nometnē Somijā. Ar saviem iespaidiem dalās Luīza no Rīgas un Margarita no Rēzeknes. img_6071

 Pastāsti par savu pieredzi nometnē!

Margarita: UWC nometne patiešām bija lielisks piedzīvojums! Ir grūti aprakstīt visu, kas notika šo 2 nedēļu laikā, ar pāris vārdiem, tas tiešām ir jāpiedzīvo! Nometnes tēma bija „Re-thinking Identities„ – dienu pavadījām apspriežot identitāti un kas to veido, daloties ar savām domām, idejām un uzskatiem, apspriežot reliģiju, kultūru, socialo slāni, dzimumu utt. Tā patiešām bija intensīva nometne, jo vidējais miega daudzums naktī bija apmēram 3 stundas (labākajā gadījumā!). Pa dienu piedalījamies dažādās aktivitātes, ko organizēja mūsu LIELISKIE mentori un nakti pavadījām turpinot diskusijās un iepazīstot viens otru, kas bija ļoti interesanti, jo kopumā nometni apmeklēja 27 dažādu tautību pārstāvji.

Kas motivēja Tevi pieteikties UWC konkursam?

Luīza: Biju iedvesmota ar UWC idejām – kultūru un tautību vienotību, absolventu pieredzes stāstiem, iespējām, ko UWC sniedz jauniešiem visā pasaulē, tāpēc, protams, bija tikai viena doma – jāpiesakās!

14063844_1182537485136975_7696811472915176744_n

Somijas UWC nometnes mentori

Margarita: Par UWC skolām diemžēl uzzināju tikai nesen. UWC kustības mērķis ir apvienot dažādu nacionalitāšu pārstāvjus ar izglītības palīdzību. Šī ideja man likās ļoti interesanta un pozitīva, un iespēja gūt UWC pieredzi 2 nedēļu laikā, kā arī satikt vienaudžus no dažādām pasaules valstīm ar līdzīgiem uzskatiem un idejām, ir lieliska. Mana motivācija pieteikties konkursam bija gūt jaunu pieredzi, zināšanas, iepazīt jaunus cilvēkus ar dažādām kultūrām, un, galvenokārt, kļūt par daļu no UWC kustības.

Ko sagaidīji no nometnes, pirms devies tur?

Luīza: Bija neliels satraukums par to kā varēšu iedzīvoties jaunajā vidē, bet ierodoties tur uz vietas un ieraugot visus sirsnīgos un draudzīgos mentorus, bažas pagaisa bez pēdām un piedzīvojums divu nedēļu garumā varēja sākties.

Margarita: Godīgi sakot, īsti nezināju, ko gaidīt. Biju pārliecināta, ka gūšu noderīgu pieredzi, cerēju, ka iepazīšu interesantus un ļoti dažādus cilvēkus. Galvenokārt, gaidīju to, ka iegūšu, jaunas un noderīgas zināšanas, kas iespējams mainīs manu skatījumu uz lietām, gūšu priekšstatu, kas tad īsti ir identitāte.

Kāds bija visnegaidītākais atklājums nometnes laikā?14064246_1182537475136976_6468422095132972313_n

Luīza: Pirms nometnes man šķita, ka varētu būt grūti dzīvot sešiem cilvēkiem vienā istabā, bet patiesībā tā ir ļoti interesanta pieredze, garas sarunas līdz vēlai naktij, rūpes vienam par otru, atbalsts un smieklīgi sadzīves atgadījumi.

Margarita: Gandrīz katra saruna šīs nometnes laikā lika atklāt ko jaunu, ne tikai par to, kas tad ir identitāte, vai par kādu jaunu kultūru, vai tēmu, ko apspriedām, bet pašai par sevi. Nometne lika man personīgi atklāt manu viedokli par lietām vai tēmām par kurām nemaz agrāk nebiju domājusi, vai vismaz nenojautu, ka man ir konkrēts viedoklis. Atklāju arī vērtības, kas man ir svarīgas un kļuvu daudz pārliecinātāka paužot savu viedokli.

Kāda ir tava visspilgtāka atmiņa par nometni?

uwc-finland-sc-1Margarita: Pēc nometnes ir tik daudz lielisku atmiņu, bet viena no spilgtākajām noteikti ir nakts, kuru pavadījām pilnīgi bez miega, jo tā aizrāvāmies ar sarunām, ka apjautām, ka jau ir pus pieci no rīta un nav jēgas iet gulēt. Pavadījām 6 stundas vienkārši runājot, bez pārtraukuma, ēdiena vai dzēriena, apspriedām visu sākot ar reliģiju un filozofiju, beidzot ar politiku un izglītību. Saruna par reliģiju nudien bija interesanta, jo mūsu kompānija sastāvēja no katoļa, luterāņa, ateista un musulmaņa. Manuprāt, tas ļoti labi atspoguļo UWC vidi un garu. Ļoti atšķirīgi cilvēki, ar dažādām kultūrām, reliģijām un idejām, bet ar vienotām interesēm, mērķiem un vērtībām var radīt visinteresantākās sarunas.

Kas ir vissvarīgākais, ko iemācījies nometnē? 

Luīza: Es iemācījos to, cik liela nozīme ir komandas garam. Ja komandā visi ir motivēti un mirdz acis no ideju pārpilnības, darbs sokas raiti un viegli, patiesībā tas ir nevis darbs, bet gan piedzīvojums.

Margarita: Svarīgākais, ko iemācījos nometnē, ir kritiski izvērtēt informāciju, uzskatus, viedokļus, it īpaši pašai savus . Būt atvērtai pret cilvēkiem un nekad neticēt steriotipiem, netiesāt nevienu balstoties pēc izskata vai tā, ko esmu dzirdējusi par šī cilvēka kultūru, reliģiju utt.

Kas Tev visvairāk patika Tavā pieredzē?  uwc-finland-sc-1-1

Luīza: Vienas konkrētas lietas nemaz nav – Somijā pavadītās divas nedēļas veido atmiņu kopumu, kas pierāda, ka katra diena bija ar jēgu. Tā ir pieredze, kas silda sirdi un iedvesmo vēl ilgi pēc atgriešanās mājās, jo ikviens guva sev noderīgas zināšanas, kas noderēs tālākajās gaitās.

Margarita: Galvenokārt, cilvēki un pati atmosfēra, ko mēs radījām. Mūsu mentori, kā arī paši dalībnieki, mani ļoti iespaidoja un lika noticēt, ka katrs no mums var daudz ko sasniegt un mainīt. Ir grūti noticēt, cik daudz jaunu draugu es ieguvu šīs nometnes laikā. Tās bija tikai 2 nedēļas, bet ir tāda sajūta, ka pazīstu šos cilvēkus gadiem.

Kas tavuprāt ir UWC?

Luīza: UWC ir pieredze, kura maina katra cilvēka dzīvi, tiklīdz viņš sastop šo organizāciju. Spilgtas atmiņas, kas neizbāl un gara lidojums bez robežām, jo tiklīdz viens horizonts ir sasniegts, skatienam paveras nākamais – tās ir sajūtas mācoties UWC.

Margarita: UWC ir kustība, kas apvieno visdažādākos cilvēkus no visas pasaules ar izglītības palīdzību. UWC ir skola, kas netikai sniedz zināšanas, bet arī vērtības, kā cieņa, sapratne, vienotība. UWC man ir arī ģimene, kaut gan guvu tikai īsu 2 nedēļu pieredzi, nekad nespēšu aizmirst cilvēkus, ko iepazinu un vērtības, kuras ieguvu.

Kam tu ieteiktu pieteikties UWC Konkursam?

Luīza: Jauniešiem, kas grib iepazīt jaunus cilvēkus, dažādas tautības un kultūras, kā arī spēj pieņemt dažādo.Protams, ir jābūt zinātkāram, radošam un ar prasmi izvirzīt mērķus, kā arī tos sasniegt.

Margarita: Ikvienam, kurš vēlas paplašināt savus horizontus, iepazīt visdažādākos cilvēkus, uzzināt vairāk par to, kas notiek pasaulē, izzināt pašam sevi un iegūt neaizmirstamu pieredzi!

Ja Tevi iedvesmoja šīs raksts, piesakies arī Tu!

UWC LATVIA logo

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s