Es. Tu. Pasaulē

Par ko pastāv Pasaules Apvienotās Koledžas? Kas ir svarīgs mūsu absolventiem? Kas rūp mūsu draugiem?

Iepazisti mūs tuvāk un piedalies! Nosūti savu bildi ar tekstu “Es par___. Un Tu?” uz rudusalaima@gmail.com

This slideshow requires JavaScript.

Es par brīvu pasauli. Es par cilvēktiesībām. Es par izglītības iespējām Latvijas jauniešiem. Kas ir Apvienotās Pasaules Koledžas? Ja mēs visus savus skolēnus un absolventus nostādītu Jūsu priekšā, Jums būtu pārsteigti raibi un dažādi stāsti, bet tiem visiem būtu kas kopīgs – tie būtu entuziasma un cilvēku un pasaules mīlestības pilni, vienlīdz gatavi kautko darīt, lai pasaule mainītos uz labu. Kas ir šīs organizācijas Latvijas komiteja? Kas ir tās skolēni? Tās personības? Kādus mūs veido šīs koledžas?

Mēs esam no finansiāli stabilām ģimenēm, no nabadzīgām, no pilsētām un no laukiem, no daudzbērnu ģimenēm, bāreņi. Ruslans bija bārenis, kurš aizbrauca un Koledžu Kostarikā, tad uz augstskolu Amerikā. Viņš spēja runāt par dzīves jēgu dzerot kafiju rīta stundā. Viņa pacietība, motivācija, mīlestība pret cilvēkiem, un humors — iedvesmoja. Ruslanu mēs pazaudējām negadījumā, bet viņa dzīve un viņa Apvienoto Pasaules Koledžu entuziams atspoguļo mūs visus. Kas ir mūsu absolventi? Artūrs bija Iespējamās misijas skolotājs. Daina strādā Bila Geitsa Fondā, Sabīne vadīja Ideju Partneru Fondu. Anastasija palīdzēja Latvijas Cilvēktiesību Centrā. Par ko mēs pastāvam?

Es par dabu un vides aizsardzību. Es par varavīksni. Es par citādības svinēšanu.

Divas Apvienoto Pasaules Koledžu absolventes izdomāja foto-projektu Es. Tu. Pasaulē, kas saistīts ar ziedojumu kampaņu, kuru nosaucām Ruslana vārda, jo viņš iemiesoja visu to kas ir Apvienoto Pasaules Koledžu filosofijas pamatā. Foto-projekts dod iespēju mūsu absolventiem un biedriem parādīt par ko viņi pastāv,  ar vārdiem „Es par __________, un tu?” un ļaut citiem mūs iepazīt. Bet tas nav projekts tikai Apvienoto Pasaules Koledžu absolventiem, bet arī draugiem, kas var izpaust savas sirdij tuvākās rūpes. Abas absolventes šo projektu palaida mājaslapā un facebookā, kur cilvēki no visnegaidītākajām sfērām atsaucās ar savu balsi, ar savām rūpēm. Šāda atsaucība liek saprast, ka Apvienoto Pasaules Koledžu idejas uzrunā arī plašāko sabiedrību. Šo divu gadu izglītība ir balstīta uz idejām, kas ir cilvēciskas, un ar kurām var identificēsies. Ja katrs absolvents atgriežas ar spēcīgām idejām, kuras šīs koledžas laikā ir bijušas pastiprinātas caur semināriem, konflikta rezolūciju un vienkārši dzīvošanu starp 92 dažādu valstu pārstāvjiem, ja viņš atgriežas ar idejām, ar saprašanu, kas tam rūp, tad no tā gūst labumu visa Latvijas sabiedrība. Ar vārdiem, un ar darbiem, mēs varam mainīt pasauli.

Šis ir augošs projekts, un cilvēki tajā var piedalīties šodien un vēl rīt.

Es par izglītības iespējām Latvijas jauniešiem. Mēs par Ruslanu. Un tu?

/Laima Ruduša, UWC -USA 2005-2007

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s