Par UWC

Kustība ar cēlu mērķi un nākotnes vīziju – United World Colleges (UWC) mērķis ir veidot izglītību kā spēcīgu pamatu cilvēku un nāciju vienotībai, kā arī veicināt dažādu pasaules valstu jauniešos ar atšķirīgu kultūrsociālo pieredzi vēlmi sadarboties, lai nodrošinātu ilgtspējīgu attīstību.

Pasaules līderu atbalsts – 1978. gadā Princis Čarlzs kļuva par UWC prezidentu, 1995. gadā viņa darbu turpināja Jordānijas karaliene Nora (HM Queen Noor) un Dienvidāfrikas prezidents Nelsons Mandela. UWC kustību ir atbalstījis arī tāds iedvesmojošs līderis kā Tūrs Heijerdāls.

“The goal of our educational movement is not simply to produce educated young people but also to nurture activists for peace and future leaders who can help resolve the challenges within their own societies and contribute to building bridges between communities and cultures within their regions and throughout the world.” /HM Queen Noor of Jordan, UWC President/

“The striking thing about the United World Colleges is that they embrace the entire world across all divides of race, history, culture, wealth, religion, economic status and political belief: they are unique and they are conscious of their responsibilities.”
/Nelson R Mandela, Honorary President UWC International Council/

UWC pārliecība vieno – UWC dibinātājs Kurts Hāns ticēja, ka, vienojot jauniešus no dažādām pasaules valstīm, reliģijām un rasēm, tie mācīsies viens no otra un varēs palīdzēt pasaules konfliktu un nemieru turpmākai risināšanai.

Šobrīd ir jau 15 United World Colleges – katra savā pasaules malā Pirmā UWC atvērās Velsā, Lielbritānijā 1962. gadā, drīz vien tai sekoja koledžas Singapūrā, Kanādā, Svazilendā, ASV, Itālijā, Honkongā, Norvēģijā un Indijā. 2006. gadā durvis vēra UWC koledžas Kostarikā un Bosnijā un Hercegovinā. 2009. gadā tika dibināta 12. koledža Māstrihtā, Nīderlandē. Vēl divas koledžas pievienojās 2014. gadā – UWC Robert Bosch College, Vācijā un UWC Dilijan Armēnijā, bet pēdējā koledža – UWC Changshu, Ķīnā, pievienojās 2015. gadā. Katrai koledžai ir vienots uzdevums un uzticība UWC ideāliem. Lai uzzinātu vairāk par UWC, apmeklējiet organizācijas galveno mājas lapu http://www.uwc.org.

UWC koledžu saraksts

Vairāk par United World Colleges uzziniet šeit.

 

Advertisements