Stipendiju konkurss

NORWAY

Aicinām 10. un 11. klašu skolēnus pieteikties stipendiju konkursam vidusskolas beigšanai kādā no Apvienotās Pasaules Koledžām!

Vidusskolēnu izglītības kustības „United World Colleges” (UWC) Latvijas Organizācija arī šogad aicina Latvijas akadēmiski spēcīgos un sociāli aktīvos jauniešus pieteikties konkursam uz 2015./2017. mācību gada stipendiju un mācību vietu Norvēģijas koledžā “UWC Red Cross Nordic”.

UWC organizācijas sastāvā ir četrpadsmit starptautiskas koledžas, kas jauniešiem sniedz izglītību neatkarīgi no tautības, rases vai reliģiskās pārliecības. Kustības mērķis – ar izglītības un kopīgas pieredzes palīdzību veicināt mieru un meklēt risinājumus ilgtspējīgai attīstībai.

Jaunieši UWC koledžās apgūst Starptautiskā bakalaurāta (IB) programmu, kas ir atzīta arī Latvijā. Paralēli akadēmiskajai programmai skolēniem ir aktīvi jāpiedalās ārpusklases nodarbībās un jāiesaistās kādā no brīvprātīgā darba projektiem.

Latvijā UWC kustība darbojas kopš 1992. gada, katru gadu nodrošinot ceļazīmes uz kādu no UWC koledžām.

Konkursam, kura uzvarētājs/-a divus gadus pārstāvēs Latviju Norvēģijas koledžā „UWC Red Cross Nordic”, var pieteikties 15 – 17 gadus veci skolēni*, kas gatavi sevi pierādīt trīs konkursa kārtās.

Stipendijas apjoms un līdzfinansējums: Latvijai tiek piedāvāta viena mācību vieta un daļēja (75%) stipendija „UWC Red Cross Nordic” koledžā (Norvēģijā). Mācību maksa vienam gadam ir EUR 25 000. Šogad koledža apmaksā 75% no mācību maksas – EUR 18 750. Stipendijas ieguvējam būs jāsedz EUR 5250. UWC Latvijas Organizācija no sava fonda piešķirs EUR 1000. Stipendijas ieguvējs koledžā pavada divus mācību gadus.

Mācību maksa/stipendija iekļauj mācību, dzīvošanas un ēdināšanas izdevumus visā mācību periodā. Ceļa izdevumi, kabatas nauda, kā arī citi papildu izdevumi nav iekļauti mācību maksā, tie ir jāsedz atsevišķi.

Konkursa pirmajai kārtai elektroniski jāiesniedz:

 1. CV (obligāti norādot dzimšanas datumu, adresi, kontakttelefonu un e-pasta adresi)
 2. Viena ieteikuma vēstule no skolotāja/-as
 3. Viena ieteikuma vēstule no ārpusklases/-skolas nodarbību vadītāja/-as
 4. Pagājušā mācību gada liecības un pēdējā pusgada sekmju izraksta kopija.
 5. Rakstiska vecāku/aizbildņu atļauja mācīties ārpus Latvijas robežām (notariāls apstiprinājums nav nepieciešams)
  Veidlapa pieejama šeit (lūdzam izdrukāt un parakstīto oriģinālu ieskanēt)
 6. 100 vārdu garš pamatojums, kurā paskaidrojat, kāpēc esat vispiemērotākais kandidāts UWC stipendijai.
  Iespējams iesniegt arī video pieteikumu, atsūtot saiti uz YouTube, Vimeo, Failiem.lv vai citām vietnēm un, ja nepieciešams, norādot piekļuves paroli. Video pieteikums nedrīkst būt garāks par 2 minūtēm.
 7. Eseja (līdz 500 vārdiem), kurā jāparāda zināšanas un izpratne par sabiedrībā notiekošo, kā arī oriģinalitāte un spēja pamatot savas domas. Lūdzu, izvēlieties vienu no tematiem:
 • Vai starptautiskā migrācija ir neizbēgams, pozitīvs vai negatīvs process?
 • Ko Tu vēlētos mainīt Latvijas izglītības sistēmā?
 • Kas būtu jādara, lai cilvēki neaizplūstu no Latvijas laukiem?
 • Kādu Tu veidotu žurnāla „Charlie Hebdo” numura vāku pēc uzbrukuma redakcijai? Kas uz tā būtu attēlots vai uzrakstīts? Pamato savu ideju!
 • Paredz, ka 2050. gadā, Latvijā dzīvos tikai 1,54 miljoni cilvēku. Kādas sekas, ja tādas ir, tas nodarīs Latvijas ekonomikai un sociālajam sektoram?
 • „Ir tikai divi veidi, kā cilvēks var iegūt zināšanas – pasīvi vērojot vai aktīvi eksperimentējot.” Izsaki savas domas!
 • „Zināšanas mūsu dzīvei dod saturu un mērķi.” Vai jūs piekrītat šim apgalvojumam?

Pieteikumus lūdzam nosūtīt elektroniski uz uwc.latvia.nc@gmail.com līdz 2015. gada 22. Februāra pusnaktij. Visiem dokumentiem jābūt latviešu valodā. Lūdzam veikt arī pieteikuma apmaksu** € 5 apmērā uz UWC Latvijas organizācijas kontu:

LV71HABA0551013405109 (Swedbank)
UWC Latvijas Organizācija
Biedrības reģ. nr. 40008041219

Sadaļā „Informācija saņēmējam” lūdzam norādīt: „Dalības maksa par konkursa administratīvajiem izdevumiem”, kā arī pieteikuma iesniedzēja pilnu vārdu, uzvārdu un personas kodu.

Pieteikumus izskatīs konkursa komisija. Labākie kandidāti tiks aicināti uz intervijām.

Jautājumu vai neskaidrību gadījumā lūdzam rakstīt uz uwc.latvia.nc@gmail.com vai zvanīt pa tālruni 28768661 (Laurai Tiesnesei)

Papildu informācija: www.uwc.org

* Kandidātam jābūt 10. vai 11. klases skolēnam. 2015. gada 1. septembrī kandidāts nedrīkst būt sasniedzis 18 gadu vecumu.

** UWC Latvijas organizācija ir bezpeļņas organizācija. Dalības maksa tiek pieprasīta, lai segtu konkursa rīkošanas un administratīvos izdevumus. Lūdzam ar mums sazināties, ja finansiālu vai kādu citu iemeslu dēļ ir grūtības ar dalības maksas veikšanu.

10387301_781859285212453_2699968363208199728_n