Stipendiju konkurss

UWC NL

Aicinām 10. un 11. klašu skolēnus pieteikties stipendiju konkursam vidusskolas beigšanai kādā no Apvienotās Pasaules Koledžām!

Vidusskolēnu izglītības kustības „United World Colleges” (UWC) Latvijas Organizācija arī šogad aicina Latvijas akadēmiski spēcīgos un sociāli aktīvos jauniešus pieteikties konkursam uz 2016./2018. mācību gadu stipendijām Armēnijas koledžā „UWC Dilijan” un Nīderlandes koledžā „UWC Maastricht”.

UWC organizācijas sastāvā ir piecpadsmit starptautiskas koledžas, kas jauniešiem sniedz izglītību neatkarīgi no tautības, rases vai reliģiskās pārliecības. Kustības mērķis – ar izglītības un kopīgas pieredzes palīdzību veicināt mieru pasaulē un meklēt risinājumus ilgtspējīgai attīstībai.

Jaunieši UWC koledžās apgūst Starptautiskā bakalaurāta (IB) programmu, kas ir atzīta arī Latvijā. Paralēli akadēmiskajai programmai skolēniem ir aktīvi jāpiedalās ārpusklases nodarbībās un jāiesaistās kādā no brīvprātīgā darba projektiem.

Latvijā UWC kustība darbojas kopš 1992. gada, katru gadu nodrošinot ceļazīmes uz kādu no UWC koledžām.

Konkursam, kura uzvarētāji divus gadus pārstāvēs Latviju Armēnijas vai Nīderlandes koledžās, var pieteikties 15 – 17 gadus veci skolēni*. Studijas jāuzsāk 2016. gada augustā.

Stipendiju apjoms un līdzfinansējums:

Latvijai tiek piedāvāta viena mācību vieta un pilna stipendija „UWC Dilijan” (Armēnijā) un viena mācību vieta un daļēja (75%) stipendija „UWC Maastricht” (Nīderlandē).

„UWC Maastricht” mācību maksa vienam gadam ir EUR 26 500. Koledža apmaksā 75% no mācību maksas – EUR 19 875. Stipendijas ieguvējam būs jāsedz līdz EUR 6 625 par katru mācību gadu.

Stipendijas ieguvējs koledžā pavada divus mācību gadus. Stipendijā iekļauti mācību, uzturēšanās un ēdināšanas izdevumi visā mācību periodā. Ceļa izdevumi, kabatas nauda, kā arī citi papildu izdevumi mācību maksā nav iekļauti.

Konkursa pirmajai kārtai elektroniski jāiesniedz:

 1. CV (obligāti norādot dzimšanas datumu, adresi, kontakttelefonu un e-pasta adresi);
 2. Viena ieteikuma vēstule no skolotāja/-as;
 3. Viena ieteikuma vēstule no ārpusklases/-skolas nodarbību vadītāja/-as;
 4. Pagājušā mācību gada liecības un pēdējā pusgada sekmju izraksta kopija;
 5. Rakstiska vecāku/aizbildņu atļauja mācīties ārpus Latvijas robežām (notariāls apstiprinājums nav nepieciešams);
  Veidlapa pieejama šeit (lūdzam izdrukāt un parakstīto oriģinālu ieskenēt);
 6. 100 vārdu garš pamatojums, kurā paskaidrojat, kāpēc esat vispiemērotākais kandidāts UWC stipendijai;
  Iespējams iesniegt arī video pieteikumu, atsūtot saiti uz YouTube, Vimeo, Failiem.lv vai citām vietnēm un, ja nepieciešams, norādot piekļuves paroli. Video pieteikums nedrīkst būt garāks par 2 minūtēm.
 7. Eseja (līdz 500 vārdiem), kurā jāparāda zināšanas un izpratne par sabiedrībā notiekošo, kā arī oriģinalitāte un spēja pamatot savas domas, par vienu no tematiem:
  • Kā Latvijas politiķiem vajadzētu rīkoties bēgļu jautājumā?
  • Ko Tu vēlētos mainīt Latvijas izglītības sistēmā?
  • Ja Tev būtu iespēja satikt grupējuma „Daesh” pārstāvi, ko Tu viņam teiktu?
  • Kā Tu vari ietekmēt pasaulē notiekošo?
  • Latvijā pērn ir kļuvis par 84 ciematiem mazāk. Kas būtu jādara, lai cilvēku skaits laukos nesamazinātos vai pat pieaugtu?
  • Kā izvairīties no sabiedrības radikalizācijas?
  • Izvēlies kādu citu sabiedrībā aktuālu tēmu un uzraksti savas pārdomas par to.

Pieteikumus lūdzam nosūtīt elektroniski uz info@latvia.uwc.org līdz 2016. gada 7. februāra pusnaktij. Visiem dokumentiem jābūt latviešu valodā.

Lūdzam veikt arī pieteikuma apmaksu** € 5 apmērā uz UWC Latvijas organizācijas kontu:

LV71HABA0551013405109 (Swedbank)
UWC Latvijas Organizācija
Biedrības reģ. nr. 40008041219

Sadaļā „Informācija saņēmējam” lūdzam norādīt: „Dalības maksa par konkursa administratīvajiem izdevumiem”, kā arī pieteikuma iesniedzēja pilnu vārdu, uzvārdu un personas kodu.

Pieteikumus izskatīs konkursa komisija. Labākie kandidāti tiks aicināti uz intervijām.

Jautājumu vai neskaidrību gadījumā lūdzam rakstīt uz info@latvia.uwc.org vai zvanīt pa tālruni 25979970 (Jeļenai Fomiškinai)

 Papildu informācija: www.uwc.org

* Pieteikšanas brīdī kandidātam jābūt 10. vai 11. klases skolēnam. 2016. gada 1. septembrī kandidāts nedrīkst būt sasniedzis 18 gadu vecumu.

** UWC Latvijas organizācija ir bezpeļņas organizācija. Dalības maksa tiek pieprasīta, lai segtu konkursa rīkošanas un administratīvos izdevumus. Lūdzam ar mums sazināties, ja finansiālu vai kādu citu iemeslu dēļ ir grūtības ar dalības maksas veikšanu.